BRANDING

    Research

    Strategia marki & komunikacji

    Naming

    Identyfikacja wizualna

    Brand direction

Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ WIĘCEJ
Projektujemy wyjątkowe marki

Projektujemy marki i dostosowujemy je do potrzeb klientów. Analizujemy rynek, rozmawiamy z jego uczestnikami, tworzymy strategie marek i wspieramy Was we wdrożeniu ich na rynek. Projektujemy doświadczenia. Pracujemy w modelu projektowym lub stajemy się częścią Twojego zespołu w formie stałej współpracy.

Nasze kompetencje
1.

Research

Zrozumienie dynamiki marki

Każdy projekt wymaga dobrego przygotowania merytorycznego. Wy dostarczycie nam część istotnych informacji o działalności firmy i środowisku projektu - to bardzo ważne! Resztę pozyskamy sami - posłuchamy co mają do powiedzenia Twoi klienci, przeprowadzimy analizę Twojej marki w mediach, zweryfikujemy działania konkurencji, przeprowadzimy audyt wizerunkowy i ustalimy postrzeganie Twojej marki. Dobór narzędzi zależy od celów projektu.

2.

Strategia marki

Marka, która angażuje

Strategia marki to idea, która scala wszystkie działania wizerunkowe. To grupa charakterystyk i określonych zachowań marki zestawiona z precyzyjnie zdefiniowanymi grupami potencjalnych klientów. Na tym etapie tworzymy koncepcję, definiujemy najważniejsze elementy marki bazując na wiedzy o Twojej organizacji i motywacjach ludzi, których problemy możemy rozwiązać z wykorzystaniem Twoich usług i produktów.

3.

Strategia komunikacji

Efektywna obecność w mediach

Strategia komunikacji określa długofalowo ton komunikacji i główne komunikaty, które marka będzie przekazywała jako swój fundament wizerunkowy. Mając zdefiniowaną markę i znając problemy oraz korzyści, których szukają potencjalni klienci, możemy stworzyć koncepcję komunikacjI, która na te problemy odpowie. Na tym etapie określimy także media, które będą najbardziej efektywne dla Twojego biznesu oraz zestaw zachowań i obszarów, zrealizują założone cele biznesowe.

4.

Naming

Brzmienie Twojej marki

Nazwy marek i produktów, to obok znaków, fundamenty tożsamości Twojego biznesu. Nazwa powinna odzwierciedlać jego charakter, być zgodna z trendami, osobowością marki i rezonować wobec kluczowych grup interesariuszy w Twoim ekosystemie. Tworzymy koncepty skrojone na miarę, w obszarach, których tego potrzebujesz.

5.

Identyfikacja wizualna

Inspirujące doświadczenie marki

Marki to doświadczenia a z interesującymi Cię doświadczeniami chcesz się identyfikować. Ułatwiamy to Twoim klientom tworząc systemy identyfikacji, które są wyjątkowe wizualnie i opracowane w taki sposób, by być maksymalnie spójnymi w wykorzystywanych przez markę środkach przekazu. Na tym etapie opiszemy podstawowe elementy identyifkacji Twojej firmy (znak, barwa, typografia, etc.), i stworzymy szereg niezbędnych materiałów promocyjnych.

6.

Brand direction

Codzienne wsparcie Twojej marki

Wspieramy Twoją markę w ramach codziennych działań w obszarach brandingu, projektowania i mediów. Tworzymy koncepcje działań wizerunkowych, projektujemy niezbędne materiały, czuwamy nad Twoim wizerunkiem w mediach. Współpracujemy na zasadzie ryczałtu. Każdy miesiąc rozpoczynamy spotkaniem, podczas którego wytyczamy nowe cele i kończymy raportem z wykonanych prac. Pracujesz z dedykowanym project managerem i dysponujesz zespołem, który na bieżąco odpowiada na Wszystkie Twoje potrzeby.

Proces
1. ANALIZA

Realna wiedza o Twojej organizacji, klientach i konkurencji jest kluczowa dla realizowania jakościowych projektów brandingowych. W Odrze jesteśmy gotowi by dostać się do sedna sprawy, z wykorzystaniem profesjonalnych metod badawczych

2. KONCEPCJA

Tworzymy dedykowane koncepcje oparte na danych pochodzących od Ciebie i z etapu badań. Nie powielamy schematów, bo wiemy jak ważna jest unikalność Twojego biznesu.

3. WDROŻENIE

Pomagamy Ci na etapie wdrożenia marki. Przygotowujemy kompleksowo materiały, wspieramy etap produkcji, realizujemy warsztaty z Twoim zespołem. Wszystko by Twoja marka powstawała zgodnie z planem.

4. OBSŁUGA

Po wdrożeniu koncepcji wciąż możesz liczyć na nasze wsparcie - doradzamy w kwestiach strategicznych, realizujemy zadania projektowe, wspieramy Cię w promocji Twojej marki zarówno online i offline. Poznaj usługi “design” i “media”, by dowiedzieć się więcej.

Modele współpracy
Model projektowy

Praca w modelu projektowym najlepiej sprawdza się przy jednorazowych realizacjach, które posiadają określony zestaw składowych. W tym modelu przygotowujemy wstępną wycenę przed rozpoczęciem działań.

Choć taki sposób działania wydaje się wygodny, należy pamiętać o tym, że jest on mniej odporny na zmiany w czasie trwania projektu. Tym, którym zależy na rozwijaniu realizowanych koncepcji rekomendujemy pracę w modelu ryczałtowym.

Model ryczałtowy - abonament

W modelu ryczałtowym współpracujemy głównie z klientami, których obsługujemy w sposób ciągły. Polega on na ustaleniu określonej miesięcznej kwoty, która przeliczona jest na ilość godzin i kompetencje wykorzystywane w projekcie.

Dzięki posiadanemu abonamentowi zawsze jesteśmy gotowi na Twoje briefy a Twoje zlecenia wpadają na początek kolejki. Taka forma współpracy pozwala na znacznie większą elastyczność i zapewnia bezpieczeństwo Twojej komunikacji.

Betard
Red Bull
Maciej Janowski
Mobile Vikings
POPRZEDNI
NASTĘPNY
Karolina Dziechcińska

Brand Manager
Betard

Marek Krynicki

Athletes’ Manager
Red Bull

Maciej Janowski

Reprezentant Polski na żużlu

Bartosz Grabowski

Dyrektor Marketingu
Mobile Vikings

Postawiliśmy przed zespołem Odry duże wyzwanie i czujemy, że dostarczane rozwiązania są niezwykle świadome, jakościowe i nowoczesne. Proces redesignu marki przebiega bardzo sprawnie i kompleksowo a jego efektem jest odświeżenie i jeszcze większa profesjonalizacja wizerunku marki. Zaprojektowana strona internetowa jest zgodna z najnowszymi trendami, zarówno w obszarze technologicznym jak i w kontekście rozwiązań user experience oraz user inter- face. W ramach bieżącej współpracy czujemy wsparcie oraz ogromne zaangażowanie Odry, co jest dla nas niezwykle istotne.

Współpraca z Odra Studio to gwarancja profesjonalizmu, ale też olbrzymiej dawki kreatywności, dzięki niesamowitemu zespołowi specjalistów. Natomiast same działania Odra Studio na linii Red Bull x Maciej Janowski są stawiane przez nas jako best practice dla innych zawodników z naszego portfolio. Odra Studio wzorowo wywiązuje się z zleconych zadań dbając przy tym o najwyższą jakość usług i zachowanie unikalnej relacji i polecamy usługi wszystkim, którzy podobnie jak by cenią sobie współpracę na najwyższym poziomie.

Jednym z głównych atutów Firmy Odra Studio jest łączenie w sobie dopasowania się do potrzeb rynkowych jednoczenie kreując wizję klienta. Młody zespół zdolnych ludzi potrafi działać pod presją czasu absolutnie nie tracąc przy tym pro- fesjonalnego efektu końcowego. Są otwarci na pomysły, które potrafią w kreatywny sposób rozwinąć tak aby osiągnąć zamierzony cel marketingowy. Dzięki swojej znajomości rynku są również skorzy do negowania działań, które ich zdaniem są dla klienta niekorzystne lub nie przyniosą wymiernych efektów. W zamian proponując nam rozwiązania, które okazały się sukcesem. Firma Odra Studio jest głównym budowniczym mojej marki. Cenię sobie tą współpracę z wielu względów i przez lata nauczony pozytywnym doświadczeniem oraz zdobytym zaufaniem nauczyłem się opierać na ekspertyzie fachowców w tym zakresie i powierzać Firmie Odra Studio wszelkie sprawy związane z marketingiem czy reklamą i nie tylko. Firma Odra Studio jest na tyle elastyczna, iż potrafiła dostosować się do moich nietypowych potrzeb i efektywnie zarządza nie tylko reklamą ale całym procesem od etapu produkcji do sprzedaży produktów Team Janowski.

Odra to zespół złożony ze świetnych indywidualności, doświadczony w bardzo ciekawych i niełatwych projektach. Nasza współpraca przebiegała bardzo płynnie, na prawdziwie partnerskich warunkach. Bardzo doceniam sposób w jaki zespół Odry wychodził z inicjatywą, dbał o jakość naszej komunikacji i angażował się w podnoszenie standardów marki Mobile Vikings.

Wybrane realizacje
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
Betard
WIODĄCY PRODUCENT PREFABRYKACJI BETONOWEJ W POLSCE
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
Speedway Partner
WIODĄCY PRODUCENT PREFABRYKACJI BETONOWEJ W POLSCE
Zobacz inne usługi
Kontakt

Cześć! Masz do nas
sprawę?

Napisz

kontakt@odrastudio.com
+48 509 550 409
Łokietka 7/4, 50-243 Wrocław
Pn-Pt: 10.00-18.00


FBIG