SPEEDWAY PARTNER

2018-2021
Strategiamediaprint

Mianem Speedway Partnera, Betard określa swoje zaangażowanie w rozwój sportu żużlowego. We współpracy z działem marketingu tworzymy koncepcje i produkujemy komunikację wizualną.

ZOBACZ PROJEKT
01. IDENTYFIKACJA MARKI
02. PRINT
03. ILUSTRACJA
Podsumowanie projektu

Mianem Speedway Partnera firma Betard określa swoje zaangażowanie w rozwój sportu żużlowego. W ramach prowadzonych działań indywidualnie wspiera zawodników, w tym czołowych reprezentantów Betard Sparty Wrocław i liderów corocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata. My, we współpracy z działem marketingu Betard, odpowiadamy za tworzenie koncepcji, produkcję  materiałów i komunikację.

Stworzyliśmy dedykowaną platformę  komunikacji marki Betard, dostosowaną do obecności firmy w sporcie żużlowym.

Tworzyliśmy m.in. szatę i materiały graficzne dla trzech edycji wrocławskiego Betard Speedway Grand Prix a także zawodników takich jak Maciej Janowski, Taj Woffinden czy Gleb Chugunov.

ARCHITEKTURA PROJEKTU

01.IDENTYFIKACJA MARKI
02. PRINT
03. ILUSTRACJA
04. DIGITAL DESIGN
05. EVENT
01.
Identyfikacja wizualna

Dostosowanie wizualnej części marki do obecności w sporcie była niezbędna. Bardzo duża ilość aktywności okołosportowych firmy, w tym zaangażowanie w roli sponsora tytularnego Betard Sparty Wrocław, wymagała osobnych narzędzi. Inną kwestią była chęć uniknięcia zbyt dużej syntezy projektów. Szczególnie, gdy zaangażowanie firmy w sport jest czymś więcej niż komercyjną współpracą. Zobacz jak dostosowaliśmy platformę komunikacji do zaangażowania Betard w speedway.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

Podstawowymi elementami platformy komunikacji są główne składowe identyfikacji marki Betard. W nowej, energicznej odsłonie, oddającej charakter sportu.

Charakterystyczny niebieski kolor, dobór typografii, element kwadratu i zastosowanie fotografii, pozostały fundamentem systemu wizualnego.

Symbol Speedway Partner powstał na bazie skojarzeń przechylonego kwadrata, oddającego prędkość i śladu opony nawiązującej do charakteru speedwaya.

System

Kluczowe było dostosowanie systemu z bardzo mocnym nawiązaniem do obecnego wizerunku marki. W związku z tym, wiodącym kolorem w komunikacji pozostał kolor niebieski. Przełamany został czernią, która bezpośrednio nawiązuje do żużla i zastąpiła używany w materiałach korporacyjnych kolor biały. Wiodącym krojem jest Purista, który jest krojem nagłówkowym w identyfikacji Betard. Element kwadratu tworzy tu efekt szachownicy - symbolu flagi startowej i pozostaje istotną częścią identyfikacji.

Dzięki dedykowanym rozwiązaniom graficznym, marka pozostaje adekwatna dla wszystkich odbiorców i umiejętnie zarządza emocjami w swojej komunikacji.

02.
PRINT

W obliczu skali zaangażowania firmy w działania związane z żużlem i rodzajem nośników wynikających z dużej ilości działań offline, materiały drukowane, gadżety czy elementy widowiska były dużą częścią prac studia. W ramach projektu tworzyliśmy koncepcje elementów komunikacyjnych, odpowiadaliśmy za ich projekty oraz produkcję.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń
Paczka sponsorska

Plakaty, publikacje, odzież, gadżety czy elementy reklamy outdoorowej - w ciągu 3 lat zaprojektowaliśmy setki materiałów oznaczonych logo Speedway Partner.

Zawartość paczki
Paczka sponsorska

Stworzyliśmy m.in. dedykowane paczki gadżetów dla partnerów biznesowych Betard oraz zestawy brandingowe dla sportowców #TeamBetard.

Zawartość paczki
Paczka sponsorska

Tworzymy dedykowane rozwiązania - odpowiadamy za koncepcję, projekt oraz kompleksowo obsługujemy proces produkcji by dostarczyć  Ci produkty najwyższej jakości.

Publikacja dla PARTNERÓW

Stworzyliśmy dedykowaną publikację dla gości specjalnych podczas meczów Betard Sparty Wrocław czy wrocławskich edycji Speedway Grand Prix. Jej celem jest wprowadzenie partnerów i kibiców w świat speedwaya i firmy Betard.

W ramach wspólnych działań z firmą  Betard otrzymaliśmy m.in. szansę  zaprojektowania szaty graficznej dla trzech edycji FIM Betard Speedway Grand Prix we Wrocławiu.

BETARD SPEEDWAY GRAND PRIX

Zaprojektowane przez nas elementy służyły do komunikacji wydarzenia w mediach, promocji offline a także wykorzystywane były w oficjalnych wydawnictwach cyklu Speedway Grand Prix.

Gadżety kibicowskie

Zwycięzcą  wrocławskiej edycji Mistrzostw Świata został Maciej Janowski, za którego komunikację odpowiadamy w Odrze. Zobacz więcej w naszych projektach!

KALENDARZ SPEEDWAY

Jednym z wydawnictw 2021 był dedykowany kalendarz żużlowy, stworzony w oparciu o materiały pochodzące z wrocławskiej edycji Speedway Grand Prix, wspieranej przez firmę Betard.

Gadżety kibicowskie

By móc aktywnie rozprzestrzeniać  miłość do żużla, niezbędne jest poważne zaplecze gadżetowe. Breloki, magnesy, plakaty, fankarty czy podkładki pod mysz - Betard ma wszystko czego potrzebuje.

Obecność offline

Obecność marki online wymaga odpowiedniej ekspozycji. Realizowaliśmy elementy miasteczka marki podczas Speedway Grand Prix i ekspozycję  podczas meczów ligowych.

Obecność offline

Przywiązanie firmy  do sportu żużlowego wychodzi znacznie poza stadion. Ilustrowani żużlowcy są  charakterystycznym elementem floty technicznej i osobowej Betard.

Cementowozy

W 2020 roku, na kanwie sukcesu obecności marki podczas pierwszej od 17 lat edycji Indywidualnych Mistrzostw Świata. ilustracje stworzone na tę okazję trafiły między innymi na naczepy potężnych cementowozów.

03.
ILUSTRACJA

Ilustracje żużlowe to język wizualny stworzony na potrzeby wrocławskiej edycji Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2020 roku, których sponsorem tytularnym od tego czasu jest firma Betard. Zastosowanie ilustracji pozwoliło nam na zoptymalizować proces tworzenia materiałów, niezbędnych dla promocji firmy i komunikacji wydarzenia. To ważne, ze względu na bardzo krótki czas realizacji i wymagania projektu, który zakładał m.in. stworzenie miasteczka dla kibiców, reklamę outdoorową i serię gadżetów.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń
Obecność offline

Pełna kontrola nad tworzonymi elementami była fundamentem projektu. Dzięki wykorzystaniu ilustracji, mogliśmy efektywnie zarządzać  projektowanymi materiałami.

ZOBACZ WIĘCEJ

Więcej zastosowań ilustracji w projekcie Speedway Partner znajdziesz w zakładce Print.

04.
DIGITAL DESIGN

Działania żużlowe firmy wymagają efektywnej obecności w przestrzeni cyfrowej. Komunikacja Speedway Partner odbywa się poprzez dedykowaną zakładkę na stronie internetowej firmy, w mediach społecznościowych, w formie mailingowej a także poprzez dedykowane animacje, eksponowane w trakcie widowisk sportowych.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń
Obecność offline

Nasz sprawdzony proces tworzenia rozwiązań cyfrowych sprawił, że strona mogła powstać  w szybkim tempie, jednocześnie zachowując swoją  unikalność i atrakcyjność.

Obecność offline

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom tworzenie materiałów graficznych jest szybkie a efekt w bardzo satysfakcjonujący sposób realizuje założenia firmy.

Posty meczowe
05.
EVENT

2020 Wrocław Speedway Grand Prix wiązało się dla nas nie tylko z przygotowaniem materiałów do eventu - odpowiadaliśmy także za stworzenie strefy kibica Betard. W organizowanym przez nas wydarzeniu udział wzięły setki osób, m.in. bawiąc się przed eventem w gry tematyczne związane z umiejętnościami zawodników, uczestnicząc w konferencji prasowej z udziałem Macieja Janowskiego, Taja Woffindena i Maxa Fricke, czy podziwiając motocykl, na którym Woffinden sięgnął po Indywidualne Mistrzostwo Świata.


Zobacz więcej - rozwiń rozdział!

Przejdź do/Zobacz więcejRozwiń

W strefie kibica organizowanej przez nas podczas Betard Speedway Grand Prix zjawiły się  setki kibiców, zachęcanych grami, spotkaniem z zawodnikami i gadżetami zaprojektowanymi na tą  okazję.

Maciej Janowski
Reprezentant Polski na żużlu
"Jednym z głównych atutów Firmy Odra Studio jest łączenie w sobie dopasowania się do potrzeb rynkowych jednoczenie kreując wizję klienta. Młody zespół zdolnych ludzi potrafi działać pod presją czasu absolutnie nie tracąc przy tym profesjonalnego efektu końcowego. Są otwarci na pomysły, które potrafią w kreatywny sposób rozwinąć tak aby osiągnąć zamierzony cel marketingowy. Dzięki swojej znajomości rynku są również skorzy do negowania działań, które ich zdaniem są dla klienta niekorzystne lub nie przyniosą wymiernych efektów. W zamian proponując nam rozwiązania, które okazały się sukcesem."
Oceń projekt
Dziękujemy za ocenę projektu!
PROJEKT PRZYPADŁ CI DO GUSTU? DAJ NAM ZNAĆ

Średnio

Super

Wybrane usługi
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
BRANDING
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE MARKI
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
DESIGN
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE DOŚWIADCZENIA
Przejdź do/Zobacz więcejZOBACZ
MEDIA
PROJEKTUJEMY WYJĄTKOWE INTERAKCJE
Kontakt

Cześć! Masz do nas
sprawę?

Napisz

kontakt@odrastudio.com
+48 509 550 409
Łokietka 7/4, 50-243 Wrocław
Pn-Pt: 10.00-18.00


FBIG